התמחויות המרפאה

 
Dental Bonding – הדבקה, חיבור, ליכוד. ברפואת שיניים, הכוונה היא שיפור מראה החיוך על ידי שינוי של מראה השיניים, צורתן וצבען. הדבר נעשה על-ידי חיבור והדבקה של חומרים קומפוזיטיים בצבע השן לשן הקיימת. טיפול זה מאפשר השלמת שן שבורה, ציפוי כתמים, סגירת רווחים באמצעות מעין "אורתודונטיה מהירה" ועוד. התהליך מבוצע במרפאת השיניים על ידי רופא השיניים, לרוב במפגש אחד במהירות ונוחות.
 
 
 • הבהרת שיניים – התקדמות הטכנולוגיה הפכה את תהליך הבהרת השיניים לפשוט, בטוח, מהיר וזול. קיימות מספר שיטות להבהרת שיניים: הבהרת שיניים בלייזר או LED, הבהרת שיניים בשיטת הסד לשימוש ביתי, הבהרת שיניים בשיטת הסד לשימוש מרפאתי והבהרת שיניים באמצעות משחת שיניים ותכשירי עזר.
 
 
 
אסתטיקה של החיוך
 
 
 
 
 • ציפוי חרסינה – לא כל רופאי השיניים מומחים בטכניקה של ציפוי השן! רק רופא מנוסה ומיומן, בשילוב מעבדה מתמחה, ייתן תוצאות אסתטיות ויפות. בשלב ראשון, לפני תחילת הטיפול, יוצרים הדמיה של ציפוי חרסינה על גבי מודל, ובהמשך, בפי המטופל. בעזרת ההדמיה, הרופא והמטופל יכולים להעריך את התוצאה הסופית ולבצע שינויים עד לקבלת תוצאה משביעת רצון. השלב השני הוא שלב הכנת השן. רופא השיניים משחיז את השן השחזה מינימלית, הנמדדת בעשיריות המילימטר.
  לאחר ההשחזה נלקח מטבע אשר לפיו, ולפי ההדמיה הראשונית, הטכנאי במעבדה יוצר חזיתית חרסינה. השלב השלישי הוא השלב בו ציפוי החרסינה מודבק לשן. לשם כך, יש צורך במיומנות רבה, בעדינות ובדיוק רב. יש לציין שטיפול מעין זה הוא בעל סיכויי הצלחה מרביים. ניתן לקבל תוצאה אסתטית במיוחד כאשר קיים שילוב בין הכנת רופא טובה, חומרים מתאימים ומעבדה איכותית.
 
שיקום והשתלות
 
שתלים משמשים במקרים של אובדן שיניים, מקרים בהם נדרש לעקור את השן או בהיעדר שן. השתל הנו תחליף מלאכותי לשורשי השיניים, הוא עשוי מטיטניום או מסגסוגת טיטניום שהוא חומר אינרטי – כלומר, אינו מגרה את המערכת החיסונית ליצירת נוגדנים.
השתל מוברג למקומו המיועד בלסת, לאחר המתנה של מספר חודשים לקליטת השתל, חושפים אותו ומרכיבים מעליו מבנה ומעליו כתר אסתטי.
 
 • All on 4 – שיטת ההשתלה ALL ON 4 הומצאה בשנות השמונים ע"י ד"ר פאולו מלו. השיטה מבוססת על קיבוע של מספר שתלים (ארבעה-שישה שתלים) במיקום מדויק מאוד, ליצירת טרפז כוחות תלת-ממדי המאפשר חיבור גשר מוברג בעל 12 שיניים. השיטה דורשת מהרופא תכנון קפדני מאוד, ניסיון כירורגי רב וביצוע שיקום מדויק ביותר בכדי שיהיה ניתן לבצע את ההשתלות והשיקום (זמני) באותו היום.
 • שיקום לסת שלמה – כיום ניתן להתמודד עם כל בעיה של חוסר שיניים בעזרת פתרונות מתקדמים על שתלים. מקרה בו קיים חוסר שיניים מוחלט בלסת, ניתן לשיקום בשתי שיטות עיקריות. ההחלטה בסוג השיקום תלויה באיכות העצם של המתרפא, שיקול כלכלי והעדפת המתרפא.
 • בניית עצם – ישנם מצבים בהם קיים חוסר בעצם התחלתית לביצוע שתלים, חוסר עצם בגובה, ברוחב או משולב ואז ניתן "לבנות" את העצם לרוחב או לגובה.
 • הרמת סינוס – ישנם מקרים בהם יש צורך בעיבוי העצם באזור רצפת הסינוס, על מנת לאפשר תמיכת עצם תקינה לצורך ביצוע שתלים. קיימות שתי שיטות עיקריות להרמת רצפת הסינוס. הרופא בוחר את השיטה המתאימה לפי מצב העצם הקיימת וכמות השתלים הנדרשת. לפני ביצוע הפרוצדורה, הפציינט יתבקש לבצע צילומי רנטגן ו-C.T מתאימים. כאשר רופא מיומן ומנוסה מבצע את הפרוצדורה, אחוז הסיבוכים הינו נמוך ואחוזי ההצלחה גבוהים.
 • עקירה והשתלה מידית – פעולה זו דורשת מהרופא שילוב של כירורגיה ושיקום. מלבד העקירה וההשתלה, עליו להכין ולהתאים מבנים וגשר זמני במקום.
 
 
פרוצדורת הטיפול כוללת הרדמה מקומית (במקרים בהם נדרשת פרוצדורה ארוכה, ניתן לשלב טשטוש). אבקת עצם מלאכותית מוחדרת אל מתחת לחניכיים, לאחר ביצוע מספר חתכים קטנים.
 
 
פעולה זו מתבצעת אך ורק באזורים בהם מעוניינים להזיז השיניים. למחרת ביצוע הפרוצדורה בחניכיים ייתכנו נפיחות או גודש קלים באזור החניכיים ו\או שינוי בצבע השפתיים או הלחיים. תופעות אלו חולפות במהלך השבוע הראשון. בדרך כלל, ניתן לחזור לשגרת החיים כגון עבודה או בית-ספר, כבר למחרת.
הטיפול האורתודונטי והטיפול המקדים בחניכיים מבוצעים על ידי רופאים מומחים בתחומם, אשר עברו הכשרה מתאימה המאפשרת להם לטפל בשיטה זו.
 
 
 
יישור שיניים
 
 
 
 
בשלב ראשון מתבצעת בדיקה אורתודונטית, שבסופה נקבע אם הבעיה הקיימת ניתנת לפתרון על ידי טיפול מהיר. אם כן, תבוצע בדיקת חניכיים שמטרתה לוודא שאין מחלת חניכיים פעילה. במידה והמקרה מתאים והחניכיים בריאות ניתן להתחיל בטיפול המהיר.
בתום בדיקות ההתאמה והחלטה על ביצוע טיפול מהיר:
 
 1. מודבקים ריבועים על השיניים.
 2. לאחר 5 - 7 ימים מתבצעת הפרוצדורה המקדימה בחניכיים.
 3. לאחר שבועיים, מוציאים את התפרים מהחניכיים.
 4. מבצעים ביקורות אורתודונטיות אחת לשבועיים.